Пільги

 

КАТЕГОРІЇ

пасажирів, які мають пільги на пасажирському автомобільному транспорті загального користування

(із змінами станом на 01 вересня 2017 року)

 

               

№ з/п

Категорії пасажирів

Пільга

Назва документа

1.

Пенсіонери за віком

       Безкоштовний проїзд для пенсіонерів за віком на міському пасажирському транспорті загального користування (крім метрополітену і таксі) та приміських маршрутах. Постанова КМУ від 17.05.93 р. №354 «Про безкоштовний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування», із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1758 ( 1758-2001-п ) від 27.12.2001.

2.

Учасники бойових дій та особам, прирівняним до них

         Безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання за наявності посвідчення встановленого зразка, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду - також електронного квитка, який видається на безоплатній основі;

Безплатний проїзд один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, незалежно від наявності залізничного сполучення, або проїзд один раз на рік (туди і назад) вказаними видами транспорту з 50-процентною знижкою.

ст. 12 ч. 1 п.п. 7, 17 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 р. №3551-XII, із змінами, внесеними згідно із Законом  № 2014-VIII від 13.04.2017, ВВР, 2017, № 21.

3.

Інваліди війни

        Безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання за наявності посвідчення встановленого зразка, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду - також електронного квитка, який видається на безоплатній основі. Це право поширюється і на особу, яка супроводжує інваліда I групи;

Інвалідам I і II груп надається право безплатного проїзду один раз на рік (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, а особам, які супроводжують інвалідів I групи (не більше одного супроводжуючого), - 50-процентна знижка вартості проїзду один раз на рік (туди і назад) зазначеними видами транспорту.

Інвалідам III групи надається право безплатного проїзду один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом незалежно від наявності залізничного сполучення або проїзду один раз на рік (туди і назад) зазначеними видами транспорту з 50-процентною знижкою вартості проїзду.

Інвалідам війни та особам, які супроводжують у поїздках інвалідів I групи (не більше одного супроводжуючого), надається право користування міжміським транспортом зазначених видів у період з 1 жовтня по 15 травня з 50-процентною знижкою вартості проїзду без обмеження кількості поїздок.

ст. 13 ч. 1 п.п.7, 21 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 р. №3551-XII із змінами внесеними згідно із Законом від 14.04.2009 р. №1254-VІ.

4.

Громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї

 

- віднесеним до категорії 1:

Безплатне користування всіма видами міського та приміського транспорту (крім таксі, в яких число посадочних місць для пасажирів не більше 9) на території України за наявності посвідчення встановленого зразка, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду - також електронного квитка, який видається на безоплатній основі;

 

- віднесеним до категорії 2:

50-процентна знижка вартості проїзду один раз на рік до будь-якого пункту України і назад автомобільним, або повітряним, або залізничним, або водним транспортом.

Безплатне користування всіма видами міського та приміського транспорту (крім таксі) на території України для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які належать до категорії 2, за наявності посвідчення встановленого зразка, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду - також електронного квитка, який видається на безоплатній основі.

 

 - дітям,  потерпілих від Чорнобильської катастрофи, яким встановлено інвалідність, пов'язану з Чорнобильською катастрофою:

Безплатне користування всіма видами міського та приміського транспорту (крім таксі з числом посадочних місць для пасажирів не більше 9) на території України за наявності посвідчення встановленого зразка, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду - також електронного квитка, який видається на безоплатній основі.

ст. 20, ст. 21, ст. 30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 р. №796-XII із змінами внесеними згідно із Законом від № 1812-VIII від 17.01.2017, ВВР, 2017, № 7-8.

5.

Військовослужбовці

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Члени сімей військовослужбовців

Безплатний проїзд:

1) залізничним, повітряним, водним та автомобільним (за винятком таксі) транспортом:

а) у відрядження;

б) у відпустку в межах України (надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України);

в) при переведенні на нове місце проходження військової служби або у зв'язку з передислокацією військової частини;

г) до місця проживання, обраного при звільненні з військової служби, в межах України;

2) всіма видами транспорту загального користування міського, приміського та міжміського сполучення (за винятком таксі) - тільки військовослужбовці строкової військової служби.

 

Члени сімей військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби) мають право на безоплатний проїзд залізничним, повітряним, водним та автомобільним (за винятком таксі) транспортом:

1) від місця проживання до місця проходження військової служби військовослужбовця у зв'язку з його переведенням;

2) до місця проведення відпустки військовослужбовцем в межах України (надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України);

3) при звільненні військовослужбовця з військової служби, а також у разі загибелі (смерті) військовослужбовця - до обраного місця проживання в межах України.

 ст. 14 ч.1,3 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 р. №2012- XII із змінами внесеними згідно із Законом № 2004-VIII від 06.04.2017, ВВР, 2017, № 21)

6.

Військовослужбовці, які стали інвалідами внаслідок бойових дій, учасники бойових дій та прирівняні до них особи, а також батьки військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби

        Безоплатний проїзд всіма видами міського пасажирського транспорту загального користування (крім таксі) в межах адміністративного району за місцем проживання, залізничного та водного транспорту приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів за наявності посвідчення встановленого зразка, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду - також електронного квитка, який видається на безоплатній основі.

       50-відсоткову знижку при користуванні міжміським залізничним, повітряним, водним та автомобільним транспортом відповідно до закону.

ст. 14 ч. 4 Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 р. №2012- XII,  із змінами внесеними згідно із Законом № 2004-VIII від 06.04.2017, ВВР, 2017, № 21.

        Військовослужбовці при направленні у відрядження, до нового місця проходження військової служби, а також до місця використання відпустки та назад мають право на придбання проїзних документів для себе та членів своєї сім'ї на всі види транспорту поза чергою.

7.

Депутат місцевої ради

Депутат місцевої ради користується на  території  відповідної ради правом безплатного проїзду на залізничному,  автомобільному і водному транспорті незалежно від форми власності,  а також на всіх видах  міського  пасажирського  транспорту  (за  винятком  таксі).

У  разі  якщо  вся  територія відповідної ради знаходиться в межах населеного пункту, то право безоплатного проїзду депутата місцевої ради  поширюється  на  всю територію населеного пункту.

ст. 34 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» 11.07.2002 р. № 93-IV, із змінами внесеними згідно із Законом від 22.03.2017, ВВР, 2017, N 17.

8.

Поліцейські

Під час виконання поліцейських повноважень користується безоплатно всіма видами громадського транспорту міського, приміського і місцевого сполучення (крім таксі), а також попутним транспортом. Під час службових відряджень поліцейські мають право на позачергове придбання квитків на всі види транспорту і розміщення в готелях при пред’явленні службового посвідчення та посвідчення про відрядження;

ст. 62 ч. 10 п.7 Закону України «Про національну поліцію» від 2.07.2015 року № 580-VIII, із змінами внесеними згідно із Законом від 8 червня 2017 року № 2097-VIII.

9.

Діти-сироти і діти, позбавленні батьківського піклування, що виховуються, або навчаються у навчально-виховних та навчальних закладах

Безплатний проїзд  у громадському міському (приміському) транспорті (крім таксі) при наявності єдиного квитка.

п. 11 Постанови КМУ «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» від 05.04.1994р. № 226, із змінами внесеними згідно із Законом від N  723 (  723-2008-п ) від 20.08.2008.  

10.

Ветерани  військової  служби,  ветерани  органів внутрішніх справ, ветерани Національної  поліції, ветерани  податкової міліції, ветерани державної пожежної охорони, ветерани Державної кримінально-виконавчої служби України, ветерани служби цивільного захисту, ветерани  Державної служби спеціального  зв'язку та захисту інформації України

 

    Безоплатний  проїзд  (туди і назад) у межах України один раз  на рік залізничним транспортом у купейному вагоні швидкого чи пасажирського потягу або водним чи автомобільним  транспортом міжміського сполучення для лікування та відпочинку у санаторіях та будинках  відпочинку;          Безоплатний  проїзд  усіма видами міського пасажирського транспорту (за винятком таксі) за наявності посвідчення встановленого зразка, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду - також електронного квитка, який видається на безоплатній основі, автомобільним  транспортом загального користування в сільській місцевості, а  також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів у межах України. ст. 6 ч. 10,11 Закон України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист » від 24.03.1998 р. №203/98-ВР, із змінами внесеними згідно із Законом N 1812-VIII
( 1812-19 ) від 17.01.2017. 

Ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ, ветерани Національної  поліції, ветерани  податкової міліції, ветерани державної пожежної охорони, ветерани Державної кримінально-виконавчої служби України, ветерани служби цивільного захисту, ветерани  Державної служби спеціального  зв'язку та захисту інформації України мають право на  першочергове  придбання  квитків  на  всі види транспорту

11.

Інваліди, діти-інваліди

   Інваліди I та II групи, діти-інваліди та особи, які супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів (не більше однієї особи, яка супроводжує інваліда I групи або дитину-інваліда), мають право на безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім таксі) за наявності посвідчення чи довідки, зазначених у Законі, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду - також ел ектронного квитка, який видається на безоплатній основі.

    Інваліди, діти-інваліди та особи, які супроводжують інвалідів першої групи або дітей-інвалідів (не більше однієї особи, яка супроводжує інваліда або дитину-інваліда), мають право на 50-відсоткову знижку вартості проїзду на  внутрішніх  лініях (маршрутах) повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту в період з 1 жовтня по 15 травня.

 

ст. 38-1, ч.1-3 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів» від 21.03.1991р. № 875-XII ВР із змінами внесеними згідно із Законом від 17.01.2017 р. № 1812-VIII.

Пільгове перевезення інвалідів здійснюють усі підприємства транспорту незалежно від форми власності та підпорядкування відповідно до Закону України "Про транспорт".Звуження змісту та обсягу права осіб з інвалідністю на пільговий проїзд транспортом не допускається.

12.

Діти з багатодітних сімей

Безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання за наявності посвідчення встановленого зразка, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду - також електронного квитка, який видається на безоплатній основі;

ст. 13 ч. 6 п. 4 Закону України «Про охорону дитинства» від 26.04.2001 № 2402-ІІІ, із змінами внесеними згідно із Законом від 17.01.2017 р. № 1812-VIII.

13.

Діти віком до 6 років

 

 

Діти віком від 6 років до 14 років

безоплатно з пасажиром без права зайняття нею окремого місця;

 

 пільгова ціна на квитки (із знижкою 25 відсотків вартості) у період з 1 жовтня по 15 травня

.

п. 159 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту» від 18.02.1997 р. N 176, із змінами і доповненнями від 22 березня 2017 р. № 161.

14.

Реабілітована особа згідно зі статтею 1 ЗУ «Про реабілітацію жертв політичних репресій на України», якщо стала інвалідом внаслідок репресій або є пенсіонером

 

Безплатний  проїзд  всіма  видами  міського  пасажирського транспорту (крім таксі) та на автомобільному транспорті загального користування (за винятком таксі) в сільській місцевості в межах адміністративного району за наявності посвідчення встановленого зразка, а в разі запровадження  автоматизованої системи обліку оплати проїзду - також електронного квитка, який видається на
безоплатній основі.

ст. 6 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні» від 17.04.1991 № 962-XII, із змінами внесеними згідно із Законом від 17.01.2017 р. № 1812-VIII.

Пільги з оплати жилої площі, комунальних послуг та проїзду надаються за умови, якщо середньомісячний сукупний доход сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищував величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

 

15.

Особи, на яких поширюється дія Угоди про взаємне визнання прав на пільговий проїзд для інвалідів та учасників Великої вітчизняної війни, а також осіб, прирівняних до них

      Інвалідам Великої Вітчизняної війни I та II груп та особам, прирівняним до них на проїзд з 50-відсотковою знижкою міжміським автомобільним транспортом.

Інвалідам Великої Вітчизняної війни III групи та особам, прирівняним до них, надається 50-відсоткова знижка з вартості проїзду один раз на рік (туди і назад) міжміським автомобільним транспортом.

      Збережені сезонні пільги (з 1 жовтня до 15 травня)  на  сплату проїзду міжміським автомобільним транспортом інвалідам Великої Вітчизняної війни  та особам, прирівняним до них.

     Особам, які супроводжують в поїздках інвалідів Великої Вітчизняної війни I групи та осіб, прирівняних до них, надається 50-відсоткова знижка вартості проїзду  міжміським автомобільним транспортом.

Угода про взаємне визнання прав на пільговий проїзд для інвалідів та учасників Великої вітчизняної війни, а також осіб, прирівняних до них від 12.03.1993 (Угода країн СНД), із змінами від 22.11.2007 р.